Dlaczego obowiązkowa kąpiel przed strzyżeniem jest wymagana?

Dlaczego obowiązkowa kąpiel przed strzyżeniem jest wymagana?

23 stycznia 2021 Porady 0

Jamnik w kąpieli mycie psa przed obcinaniem sierści

Zwierzaki różnie dbają o swoją higienę. Koty czy króliki potrafią myć się same. Jednak nasi psi przyjaciele potrzebują w tym pomocy człowieka. Jest to czynność, której wiele psów po prostu nie lubi. Czy zatem decydując się na wizytę u groomera niezbędna jest taka usługa jak kąpiel psa?

Odpowiedź brzmi: tak. Kąpiel psa przed strzyżeniem jest bardzo istotna z wielu przyczyn. Właściwie oczyszczona skóra i sierść pupila przed zabiegiem w znacznym stopniu ułatwia pracę psiego fryzjera. Pozwala na odpowiednie strzyżenie i wykonanie zabiegu jak najlepiej. Do tego pomaga groomerowi ocenić stan włosów czworonoga. Dzięki temu jest on w stanie dobrać odpowiednie do wymagań jego szaty preparaty kosmetyczne, tak jak to robi fryzjer dla psów w Klamrach.

Czy kąpać psa w domu?

Zastanawiacie się czy samodzielnie poradzicie sobie z tą czynnością? A może lepiej udać się do takiego miejsca jak groomer? Odpowiadamy: zdecydowanie korzystniejszy dla waszego pupila będzie salon groomerski. Profesjonalista wie najlepiej co robi. Wbrew pozorom kąpanie psa nie jest takie łatwe jak może się wydawać. Niepoprawnie wykonany zabieg może doprowadzić do niekorzystnych zmian skórnych. Złe wypłukanie szamponu spowoduje nieprzyjemny świąd i psiak będzie cały czas się drapał. Dodatkowo  fryzjer dla psów posiada w swoim salonie ogromny wybór kosmetyków. Do każdego psa podchodzi indywidualnie, uwzględniając potrzeby jego skóry i sierści lub włosów. Na rynku jest wiele dostępnych preparatów do czyszczenia psów. Jednak nie wszystkie z nich będą odpowiednie dla waszego psa. Jeśli nieodpowiednio dobierzecie kosmetyk, wasz pies może dostać alergii lub podrażnień. Specjalistyczny salon dla psów ma już sprawdzone marki. Dobiera produkty według  potrzeb psa. Przy okazji kąpieli, odpowiednio także wymasuje waszego czworonoga.

 

Kąpiel psa przed strzyżeniem chow chow w wannie

Lepiej pod okiem specjalisty.

Groomer najlepiej wie w jakiej temperaturze kąpać psa i jakie kosmetyki użyć. Woda nie może być ani za zimna, ani za gorąca, ponieważ wtedy może pojawić się łupież i podrażnienia. Zna się zarówno na tym jak wykąpać dużego psa jak i małego. Wie co zrobić żeby mycie psa było dla niego możliwe najmniej stresujące, nawet jeśli jest to pierwsza kąpiel psa. Może także dać nam cenne rady jak przyzwyczaić psa do kąpieli. Jednak co najważniejsze, ma doświadczenie i wiedzę na temat tego jak powinna wyglądać psia skóra. Zauważy wszystkie niepokojące zmiany, które mogliśmy przeoczyć. Dlatego tak ważne jest oddanie psa do kąpieli specjaliście. Na wszystko zwróci uwagę oraz doradzi co w danej sytuacji będzie dla pupila najlepszym rozwiązaniem.

Tylko profesjonalne psie kosmetyki.

Należy obowiązkowo pamiętać, że nie wolno myć psów kosmetykami przeznaczonymi dla ludzi. Mogą być one zbyt agresywne dla psiej skóry, która jest bardziej delikatna. Ma ona wyższe pH – od 6,5 do 8,5. Dla porównania, pH skóry człowieka wynosi 5,5 – czyli odczyn kwaśny. Szampon dla psów powinien być dostosowany do jego wieku, stanu sierści i skóry oraz kondycji włosa. W doborze odpowiednich preparatów pomoże dobry psi fryzjer.

Mycie psa przed strzyżeniem obowiązkowa kąpiel labrador

Dlaczego mycie psa przed strzyżeniem ułatwia pracę groomerowi?

Świeżo umyta i dogłębnie oczyszczona sierść przede wszystkim lepiej się układa. Znacznie prościej się ją rozczesuje, szczególnie kiedy włos jest skołtuniony. Łatwiej jest także odpowiednio ją przystrzyc. Poza tym brudna i nierozczesana sierść może powodować uszkodzenie sprzętu groomerskiego. Tępi nożyczki oraz ostrza maszynki. Wiadomo, że aby usługa została wykonana prawidłowo, sprzęt musi być sprawny.

Istotne suszenie psa.

Pies w kąpieli to jedno, ale należy pamiętać, że jego odpowiednie wysuszenie jest równie ważne. Zapomnijcie o zwykłej ludzkiej suszarce! Może ona uszkodzić naturalną warstwę lipidową skóry psiaka albo brzydko posklejać jego włosy. W salonie fryzjerskim dla psów są dostępne profesjonalne sprzęty. Na przykład groomer w Klamrach ma do zaoferowania specjalną suszarkę dla psów, gdzie pupil może wejść i się zrelaksować. Posiada ona regulację temperatury oraz mocy nawiewu. Każdy groomer zna również sposób, aby odpowiednio nawilżyć skórę i sierść oraz zamknąć łuskę włosa. W efekcie są one miękkie i przyjemne w dotyku.

Pies w kąpieli york terier wycierany ręcznikiem suszenie psa

Rożne rodzaje kąpieli.

Warto także wspomnieć o tym, że są różne typy psiej kąpieli. Mycie pielęgnacyjne, czyli oczyszczające, będzie inaczej wyglądało niż kąpiel lecznicza psa. Ta druga odbywać się będzie przy użyciu specjalnych produktów, zleconych przez lekarza weterynarii. Oprócz tradycyjnej kąpieli z użyciem szamponu, istnieje także kąpiel na sucho. Odbywa się ona przy użyciu specjalnych preparatów bez udziału wody. Rasy wystawowe kąpie się częściej niż psy ras pierwotnych. Krąży opinia, że psy powinno się myć jak najrzadziej, jednak nie jest to prawdą. O to jak często można myć psa również warto spytać psiego fryzjera.

Na profesjonalne mycie psów oraz inne zabiegi zapraszamy oczywiście do naszego Doggie Studio. Wymasujemy, oczyścimy i wyczeszemy waszego pupila. Skorzystajcie także z innych naszych usług i zabiegów. Cennik jest zależny od wielkości psa i stanu i jego sierści. Odwiedź także nasze social media: Facebook i Instagram.

Autor

Doggie Studio:

0 Komentarzy

Podziel się z nami swoimi myślami!

Skomentuj.

Dodaj komentarz